Investerer i City Syd
Trondos investerer 150-160 millioner kroner i City Syd.
Dette er en artikkel fra NE nyheter, som nå er blitt til Estate Nyheter. Redaksjonen.
Senteret, der Petter A. Stordalen ble sentersjef som 24-åring, ligger 8 kilometer sør for Trondheim, på Tiller. Ved åpningen i 1987 var senteret Norges største kjøpeseter med 37 000 kvadratmeter.
Med 38 000 kvadratmeter i dag og en omsetning på drøyt 2 milliarder kroner, er senteret fremdeles ett av Norges største, men har slitt med omsetningsnedgang. Derimot har et annet Trondos-eid senter, City Lade nordøst for Trondheim sentrum, hatt en formidabel omsetningsvekst etter å ha utvidet med 62 nye butikker i 2014.
Ifølge Adresseavisen står City Syd (bildet) overfor en utbygging med 2000 nye kvadratmeter, samt en ombygging av hele tredje etasje på 10 000 kvadratmeter. Det blir 10-15 nye butikker og serveringssteder, og Trondos investerer nå 150-160 millioner kroner i sin halvdel av City Syd.
– Vi har hatt svakere utvikling på City Syd enn markedet for øvrig. Dette blir en revitalisering av senteret på kort sikt samtidig som vi på lang sikt jobber sammen med Trondheim kommune og Storebrand om en større om- og utbygging av senteret, sier seksjonssjef for eiendom og marked i Trondos SA, Jon Magne Elshaug, til Adresseavisen.
Utbyggingen er ifølge avisen den største på senteret siden Hennes & Mauritz-utbyggingen på 90-tallet. Trondos vedtok investeringen for tre uker siden og signerte i går en kontrakt med Betonmast om utvidelsen. Nyåpning blir i mars 2017.