Estate Backstage
Mathis Grimstad: – Jeg tror jeg er et eksempel på hvor krevende det er
Mathis Grimstad har vært med på enorme svingninger gjennom sin tid i Stor-Oslo Eiendom. Nå vil han samle bransjen i den nye NHO-foreningen Byggenæringen Eiendom og utvikling.
– Det er store nedskrivninger, det er enorme kostnader på finans, man får ikke kommet i gang med prosjekter og det er flere som bukker under på grunn av det. Og nettopp derfor er det viktig å stå sammen og legge disse problemstillingene på bordet så vi får litt andre rammebetingelser, sier Grimstad.
Han er styreleder i den nye foreningen Byggenæringen Eiendom og utvikling, som ble startet etter at Norsk Eiendom gikk ut av NHO.
– Det er en del av de store aktørene som mener at vi får ordentlig slagkraft gjennom NHO-systemet, fortsetter Grimstad.
Estate Backstage er en redaksjonell satsing fra Estate. De kommende dagene vil Backstage gi Estate Nyheters lesere mye god informasjon fra innholdet under Citykonferansen og intervjuer mange av deltakerne på konferansen.