Hamleys til Steen & Strøm

Steen & Strøm fyller opp femte etasje i varemagasinet med barnebutikken Hamleys.

Publisert Sist oppdatert

Dette er en artikkel fra NE nyheter, som nå er blitt til Estate Nyheter. Redaksjonen.

Hamleys holder til på Regent Street i London (se foto) og er ifølge Kjedemagasinet verdens største og mest kjente lekebutikk. Lekebutikken skal være en av Londons største turistattraksjoner, med over fem millioner besøkende per år.

– Vi har hatt suksess i Danmark i lengre tid, og nylig etablerte vi oss også i Sverige med stor suksess. Nå er vi oppspilte over å komme inn på det norske markedet. Steen & Strøm Magasin er en ikonisk butikk for hele Norge, akkurat slik som Hamleys er for engelskmenn, så likhetstrekkene er mange, sier Helen Barnish i Hamleys, ifølge Kjedemagasinet.

I Steen & Strøm Magasin legger Hamleys beslag på 1500 kvadratmeter med leker, klær og barneselskapslokaler, og ytterligere rundt 1000 kvadratmeter med andre barnerelaterte butikker

Partner Carl Erik Krefting i Søylen Eiendom tror femte etasje på Steen & Strøm Magasin blir Norges største barnebutikkmekka. Krefting var ifølge Kjedemagasinet selv i London for å sluttforhandle avtalen tidligere denne uken.

Hamleys butikk på Steen & Strøm Magasin vil åpne ved sommertider og skal drives av Kids Retail of Denmark ApS. De driver butikkene i Danmark og Sverige.

Steen & Strøm Magasin skal bygges om for 250 millioner kroner. Søylen Eiendom overtok sommeren 2011 sammen med Schage Eiendom tradisjonsrike Steen & Strøm Magasin fra Storebrand og to naboeiendommer for 1,05 milliarder kroner.

Foto: Wikimedia Commons

Powered by Labrador CMS