Bladde opp 350 mill.
MNG Holding overtok Allehelgens gate 2 i Bergen i fjor høst, trolig for rundt 350 millioner kroner.
Dette er en artikkel fra NE nyheter, som nå er blitt til Estate Nyheter. Redaksjonen.
Overtakelsen skjedde ifølge Geir Paulsen i MNG så langt tilbake som i august, men transaksjonen har ikke vært omtalt. Det formelle salgsobjektet var aksjene i MNG Allehelgensgate 2 AS.
Allehelgensgate 2 (se foto) ligger midt mellom Torget i Bergen og Lille Lungegårdsvannet. Nordea Bergen holder til i eiendommen, som er kjent som “Nordea-bygget”.
Ifølge presentasjonsmateriale fra Kyte Næringsmegling var salgssummen på ca. 350 millioner kroner for den om lag 12 500 kvadratmeterstore eiendommen. Det tilsvarer i så fall 28 500 kroner kvadratmeteren. Netto direkteavkastning skal ifølge Kyte ha ligget på rundt 6 prosent.
Geir Paulsen vil ikke bekrefte disse opplysningene, men sier til NEnyheter at eiendommen ennå ikke er ferdigstilt. Det skal selgeren NRH Norge AS gjøre for dem, et selskap som er eid med 57 prosent av Scandinavian Property Group (SPG) og 42,5 prosent av Otium (Tore Lie).
Fronta Gruppen har fått oppdraget med å totalrenovere Allehelgensgate 2. Det omfatter en totalrenovering av kjelleren, første til og med fjerde etasje, samt åttende og niende etasje. Prosjektet skulle ifølge hjemmesidene til Fronta være ferdigstilt i februar i år.
MNG Holding er et eiendomsselskap i Bergen som driver med utleie av både næringseiendommer og boligeiendommer. Porteføljen består av rundt 60 000 kvadratmeter med leiearealer. Selskapets strategi er å erverve og eie eiendommer med sentral beliggenhet i, og rundt Bergen.
NEnyheter omtalte i januar i år Geir Paulsen og søsknene hans som “Bergens ukjente eiendomskonger”. Ifølge Bergens Tidene eier søsknene eiendommer for mer enn 1,2 milliarder kroner.