Ennå ikke solgt

Genesta vil selge den såkalte Sontumgården i Grensen, men salget er ennå ikke i boks.

Publisert Sist oppdatert

Dette er en artikkel fra NE nyheter, som nå er blitt til Estate Nyheter. Redaksjonen.

EDIT: Endret overskrift, ingress og tekst basert på ny informasjon.

NEnyheter skrev tidligere onsdag at Genesta hadde solgt Grensen 5-7 (bildet) til et syndikat for 600 millioner kroner. Yielden – direkteavkastningen – skal ha vært 5,6 prosent. Opplysningene stammet fra en presentasjon Newsec holdt onsdag morgen.

Men, NEnyheter har nå fått opplysninger om at eiendommen ennå ikke er solgt. Grensen 5-7 skal selges, men noen kontrakt er ikke skrevet, og både kjøper og salgssum er foreløpig ukjent.

Den svenske fondsforvalteren kjøpte i desember 2009 eiendommen av Storebrand Eiendom for 445 millioner norske kroner. Yielden – direkteavkastningen – den gangen lå på 7,1 prosent.

NEnyheter skrev i januar 2013 at eiendommen var så å si utleid, etter at musikkstrømmingsselskapet WiMP hadde signert en kontrakt på 2100 kvadratmeter. Grensen 5-7 består ifølge Genesta av 10 600 kvadratmeter med kontorlokaler og 3600 kvadratmeter med handelsarealer.

 

Powered by Labrador CMS