VINNER: Quadrum i Kristiansand får rosende omtale.
Foto: Bane Nor
Quadrum stakk av med Eiendomsprisen i Agder
Bane Nor Eiendom til topps på Sørlandet.
– Vi er veldig stolte av å ha vunnet Eiendomsprisen Agder 2023 for Quadrum, sier kommunikasjonssjef Stine Strachan i Bane NOR i en pressemelding.
Quadrum er prosjektet på trekanttomta mellom Kristiansand stasjon, riksvei E39 og Kvadraturen.
– Juryen har hatt mange verdige kandidater til vurdering også i år, men én eiendom skiller seg ut som en eksemplarisk representant for positiv byutvikling, bærekraft og nytenkning innen næringseiendom. Bygget er et eksempel på innovativ arkitektur, heter det blant annet i juryens begrunnelse.
Eiendommen vil også bidra til å utvikle et positivt bymiljø på en måte som støtter opp under økonomisk vekst og sosialt samhold. Quadrum ligger i et svært sentralt knutepunkt for infrastruktur i Kristiansand. Eiendommen bidrar til å styrke tilgjengeligheten og tilknytningen til bykjernen og andre deler av regionen.
Alt i alt er Quadrum en verdig vinner av Eiendomsprisen for 2023, heter det.