I sluttforhandlinger
Steen & Strøm er i sluttforhandlinger med DNB Liv om kjøpesenterdelen av Oslo City.
Dette er en artikkel fra NE nyheter, som nå er blitt til Estate Nyheter. Redaksjonen.
Kjøpet er altså ikke endelig i boks, men finansdirektør Bjørn Tjaum i Steen & Strøm tror på en snarlig løsning.
– Vi har som ambisjon å komme i mål med dette før nyttår. Vi skal nå igjennom en due diligence-prosess, sier Tjaum til NE nyheter.
Signalene er derfor ganske like som de Entra nylig kom med, som tar kontordelen av Oslo City. Entra og Steen & Strøm er i eksklusive, avsluttende forhandlinger med DNB Livsforsikring, der de siste kvalitetssikringene gjennomgås.
Entra meddelte for sitt vedkommende at prisen for hele Oslo City ligger på rundt 5 milliarder kroner, hvorav Entra punger ut med 1,7 milliarder. Steen & Strøm ligger derfor an til å betale rundt 3,3 milliarder kroner, gitt at det ikke dukker opp forhold under due diligence-prosessen.
Yielden – netto direkteavkastning – for kjøpet ligger rundt 4,5 prosent. Pangea Property Partners har for øvrig vært DNBs rådgiver under prosessen.