Vurderer flytting
TV2 i Oslo vurderer flytting fra Karl Johans gate og har gått ut med et søk på inntil 10 000 kvadratmeter.
Dette er en artikkel fra NE nyheter, som nå er blitt til Estate Nyheter. Redaksjonen.
Søket har faktisk pågått en stund, men ingen medier har hittil fått med seg at Oslo-kontoret til TV2 kan være på vei bort fra lokalene i Karl Johans gate 14 (bildet).
Det er DTZ Realkapital som er betrodd oppgaven å finne egnede lokaler, som spenner seg fra 5000 til 10 000 kvadratmeter. Leiekontrakten til TV2 i Karl Johans gate går ut i løpet av 2017.
Lokalene som vurderes, må ligge sentralt i Oslo og ha nærhet til god offentlig kommunikasjon. I hovedsak søker TV2 etter åpne løsninger, men med støttearealer og studioer som krever god takhøyde. Videre må lokalene være moderne, fleksible og effektive med gode tekniske løsninger og ha godt inneklima.
Kommunikasjonssjef Jan-Petter Dahl i TV2 understreker overfor NE nyheter at de er i en svært tidlig fase av prosessen.
– Vi vil se hva som finnes av alternativer i markedet og har god tid til å se oss om. Det er fortsatt et aktuelt alternativ å bli der vi er, Karl Johans gate er fremdeles et høyst reelt alternativ for den videre bosituasjonen, sier Dahl. TV2 har i søket skrevet at ønsket innflytting er i tredje kvartal 2017.
– Når tror du dere tar en endelig avgjørelse? – Det er det for tidlig å si noe om, vi er foreløpig bare i innsamlingsfasen.
TV2 i Oslo leier i dag i overkant av 10 000 kvadratmeter og har rundt 400 ansatte. Det er Genesta som eier Karl Johans gate 14.
I Bergen skal TV2 samlokaliseres sammen med blant andre NRK, Bergens Tidende og Bergensavisen i nye MediaCity til Entra Eiendom.