Kan bli boliger
Hamang Terrasse 55 i Sandvika kan bli konvertert til en boligeiendom.
Dette er en artikkel fra NE nyheter, som nå er blitt til Estate Nyheter. Redaksjonen.
Budstikka.no skriver at Bærums-politikerne onsdag i forrige uke godkjente en mulig omregulering av eiendommen.
Hamang Terrasse 55 (bildet) er i dag blant annet hovedkontoret til Peppes Pizza. Umoe Restaurant Group holder i dag til i bygget, men de skal over til Lysaker Torg 35 og Norwegian Property.
Eiendommen ligger på et høydedrag langs Ringeriksveien og en drøy kilometer nordvest for Sandvika sentrum. Hamang Terrasse 55 er en kontoreiendom på ca. 6000 kvadratmeter. Morgenstjernen kjøpte gården i februar 2008 og utviklet og forvaltet eiendommen i perioden 2008-2011.
Selskapet solgte så eiendommen i mai 2011 til eiendomsfondet Aberdeen Pan Nordic AS. Hamang Terrasse 55 har ifølge hjemmesidene til Morgenstjernen potensial både som en effektiv kontoreiendom og som boliger/omsorgsleiligheter.
Morgenstjernen skriver at de arbeidet med omregulering av eiendommen, slik at den om ønskelig kunne bygges om til omsorgsboliger. Ifølge Budstikka.no kan Hamang terrasse 55 bygges om til 65 leiligheter. Aberdeen Asset Management skal ha forutsatt at kontorvirksomheten kan fortsette frem til ombyggingen starter.
Hamang Terrasse 55 AS hadde i 2012 totale driftsinntekter på 6,7 millioner kroner, mens bokført verdi av eiendommen ved årsskiftet var lave 42,5 millioner kroner.
Foto: Morgenstjernen